Nogometnidresi.com | Športna trgovina z dresi, opremo in rekviziti za nogomet » EVROPSKA LIGA SEVILLA – MARIBOR 27.02.2014

FB_PopUpBanner_4

Četrtek,27.2.2014,19:00
SEVILLA – NK MARIBOR

Mariborčani odhajajo v Španijo z aktivnim retultatom.
Maribor je v nabito polnem Ljudskem vrtu na prvi tekmi šestnajstine finala lige Europa proti Sevilli remiziral z 2:2.

Končni izid je postavil debitant v majici slovenskega prvaka Dare Vršič.
Kapetan Tavares je v prvem polčasu vijoličaste povedel v vodstvo,gostje so v drugem polčasu izid spreobrnili,za izenačenje na 2,pa je poskrbel debitant,rezervist Dare Vršič.

Resda remi z dvema zadetkoma v mreži Maribora pred povratno tekmo, ki bo čez teden dni v Sevilli, več možnosti za napredovanje daje Špancev, a Mariborčani niso brez možnosti.
Sploh ne ob takšni igri, kot so jo prikazali na prvi tekmi.

¨V Sevillo gremo maksimalno samozavestno, agresivno in disciplinirano. Glede na prvo tekmo bomo vedeli, kaj nas čaka, gremo se pokazat v najboljši luči,” pravi strateg Mariborčanov Šimundža.
Strelec odločilnega gola proti Wiganu,ki je Mariborčanom priboril pomlad v Evropi Željko Filipovič dodaja: ¨ Pozna se nam, da nismo v tekmovalnem ritmu. Verjamemo v napredovanje, upam, da se bomo tudi v povratni tekmi pokazali v čim boljši luči.”
¨V Sevilli ne bomo vrgli puške v koruzo, nas pa čaka težka tekma,”pripomni Martin Milec.

Sevilla je bila neporažena že v skupinskem delu Evropske lige v skupini s Slovanom Liberec, Freiburgom in Estorilom (po tri zmage in remiji). Maribor je na drugi strani jeseni dokazal, da se lahko tudi z gostovanj vrača zadovoljen. V Bruggeu je z 1:3 premagal Zulte Waregem, proti Rubinu pa iz Kazana odnesel točko (1:1).
Če bo prihodnji četrtek pripravil senzacijo na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan in spravil na kolena najstarejši španski klub, ustanovljen leta 1890, bo o tem govorila vsa nogometna Evropa.

“V nas je upanje. Sevilla ima trenutno težave z gledalci in vzdušjem na svojem stadionu, tudi zaradi dragih vstopnic. Ne pričakujemo polnega stadiona. Kadar je negativna energija, igralci delajo napake,” je optimističen športni direktor Zlatko Zahovič.

Sevilla se je po nizu osmih tekem brez poraza znašla v krizi, saj je letos zmagala le proti Getafeju s 3:0.
Na zadnjih šestih tekmah v Primeri division je osvojila le tri točke, za neodločene izide z Elchejem (1:1), madridskim Atleticom (1:1) in Valencio (0:0), brez točk pa je ostala v obračunih z Levantejem (2:3), Malago (2:3) in Barcelono (1:4).

¨Dosegli smo dober izid, čeprav je kazalo še precej bolje. Ko smo povedli z 2:1, bi morali zadržati prednost.
Vse se bo odločalo na povratni tekmi, ki je pri nas doma, kar bo vsekakor prednost.
Nikakor ne smemo misliti, da se bo tekma končala z 0:0, ampak moramo napadati in doseči zadetek,”pravi vezist gostov Marko Marin.